Caffè Karalis

3 položiek celkom
Karalis
€17,58 bez DPH
€21,10
Kód: 1457
Karalis espresso
€19,49 bez DPH
€23,39
Kód: 1456
Karalis pregiata
€15,67 bez DPH
€18,80
Kód: 1458

Tu nájdete rôzne produkty od spoločnosti Caffè Karalis, malej pražiarne zrnkovej kávy. Ktorá sa nachádza v  hlavného mesta Sardínie Cagliari.

Skutočný názov značky je starý fenický názov pre Cagliari okolo 900 rokov B.C. pretože boli prvými, ktorí založili mesto, ako ich poznáme dnes na ostrove.

Okrem názvu má Karalis silné spojenie s mestom Cagliari, pretože spoločnosť vyrábajúca kávu, ktorá ju vlastní, La Tazza d´Oro, má starú tradíciu praženia kávy, ktorá sa datuje od 30. rokov 20. storočia. Všetko sa začalo, keď rodina Murgia otvorila malý bar / kaviareň cez Manno, nákupnú ulicu v centre mesta Cagliari, potom začali vyrábať kávu na použitie v domácnosti a predávali praženú zrnkovú kávu  iným kaviarňam v meste a na ostrove.  Teraz sa spoločnosť rozšírila a presunula svoju výrobu do továrne v priemyselnej zóne vzdialenej iba 15 km od miesta, kde sa začala tradícia. Tradícia dobrej Talianskej kávy

Dnes je so svojimi menej ako dvadsiatimi zamestnancami najväčším producentom kávy na Sardínii a je veľmi dobre známou značkou na celom ostrove a vyváža svoje výrobky do kontinentálneho Talianska, do celej Európy a do mnohých častí sveta. A teraz už aj na Slovensku.

Môžete si ju kúpiť na www.caffeitaliano.sk