L'Antico

Najpredávanejšie

L'Antico Oro 1kg zrnková káva
 
€20,99
(€17,49 bez DPH)
L'Antico Nero 1kg zrnková káva
L'Antico Nero 1kg zrnková káva 100% Arabica
Momentálne nedostupné
Kód: 982
 
€25,60
(€21,33 bez DPH)
L'Antico Riserva Nero 1kg zrnková káva
 
€22
(€18,33 bez DPH)
L'Antico Rosso 1kg zrnková káva
 
€17,99
(€14,99 bez DPH)
4 položiek celkom
L'Antico Nero 1kg zrnková káva
€21,33 bez DPH
€25,60

Plná ale mimoriadne jemná chuť s podmanivou arómou a nízkym obsahom kofeínu.

Kód: 982
L'Antico Oro 1kg zrnková káva
€17,49 bez DPH
€20,99

Espresso s krásnou krémou, ktoré spríjemní vaše chvíle odpočinku.

Kód: 983
L'Antico Riserva Nero 1kg zrnková káva
€18,33 bez DPH
€22

Dokonalo harmonická. Určite nesklame vaše očakávania, sladkasto príjemnej chuti a hustej krémy.

Kód: 972
L'Antico Rosso 1kg zrnková káva
€14,99 bez DPH
€17,99

Elegantná chuť, jemná aróma a bohatá pena.

Kód: 970

Káva L´Antico vás prekvapí svojou lahodnou chuťou pri každom dúšku. Spríjemní vám ranné prebúdzanie, popoludňajšiu pauzu aj posedenie s rodinou či priateľmi. Za svoju kvalitu a jedinečné vlastnosti vďačí zrnková káva L´Antico bohatým skúsenostiam štyroch generácií pražiarov.

Založenie rodinného podniku

Zakladateľ značky L´Antico Cagliari Ambrogio Maria sa narodil 22. apríla 1872. Ako dvadsaťdvaročný odchádza v roku 1894 do Sao Paula, kde na brazílskych plantážach začína jeho dobrodružstvo vo svete kávy. Počas krátkeho návratu domov v roku 1900 sa oženil s Ravazzini Piou a spolu s ňou, dvoma bratmi a matkou odcestoval späť do Brazílie. Tu v roku 1907 zakladá svoj rodinný podnik s dovozovými výrobkami.

V Brazílii získal Ambrogio rozsiahle znalosti o káve a technológiách jej praženia. Jeho odbornosť uznávala aj brazílska vláda, ktorá ho vyslala na svetovú výstavu v Bordeaux a Toulouse ako svojho zástupcu a znalca kávy.

Nový obchod v Taliansku

V roku 1909 sa rodina rozhodla pre návrat do Talianska, kde traja bratia založili na modenskej radnici obchod pod názvom „Bar San Paulo, Grande Torrefazione Igienica del Caffè Brasile di Cagliari Ambrogio e C“. Ich skúsenosti zo sveta kávy si hneď o dva roky neskôr získali uznanie a boli ocenené zlatou medailou na Janovskej medzinárodnej výstave. Rýchlo rastúcu firmu predáva Ambrogio v roku 1937 svojim trom synom. V roku 1968 sa v rodinnej tradícii rozhodol pokračovať už len jeden z nich — Francesco. Spoločnosť Caffè San Paulo pod jeho vedením postupne prešla z remeselnej výroby na priemyselnú.

Nová značka „L’Antico“

Nový rad kávy pod značkou L´Antico začala spoločnosť vyrábať v roku 2000. Po expanzii na trhoch v oblasti Modena nasledovala distribúcia do ďalších talianskych provincií. Pre kvalitu L´Antico sa neskôr stalo Taliansko primalým, preto sa vydala na cestu na zahraničné trhy. Dnes je káva L´Antico vyvážaná do viac ako 45 krajín.

Talianska pohostinnosť s tradíciou

Káva L´Antico je symbolom talianskej pohostinnosti, o čom hovorí tiež výber sídla spoločnosti na hrade Montecuccoli degli Erri, postavenom v roku 1490. Hrad patrí rodine majiteľov spoločnosti už po celé generácie a jeho znak sa nachádza aj na logu značky. Hostia spoločnosti sú ubytovaní priamo na hrade, kde sa konajú aj degustácie kávy. Výrobný závod sa nachádza v blízkosti sídla v Modene.

Štandardy kvality kávy L´Antico

V každom kroku výroby kávy L´Antico je kladený dôraz na kvalitu. Vysoké štandardy nastavila spoločnosť nad výrobné náklady. Preto sú kávové zrná, ktoré si v každom balení kávy L´Antico nájdete, pražené pomaly až po dobu 18 minút pri postupne rastúcich teplotách 190 - 220 °C. Presný postup zaručuje, že každé zrnko je homogénne upražené zvonku aj zvnútra. Následné chladenie vzduchom prispieva ku kondenzácii aromatických látok v zrnách.

Upražená káva odpočíva pred zabalením až 15 dní, počas ktorých môže dozrieť a uvoľniť aromatické oleje. Takto pripravené kávové zrná sú balené do obalov s vysokotlakovým jednosmerným ventilom, ktorý zachováva všetky jej arómy. Celý proces od surovej kávy až po zabalenie hotového výrobku je riadený elektronicky.

L´Antico — tie najlepšie vlastnosti vo vašej šálke

Skúsenosti štyroch generácií rodinnej pražiarne kávy si môžete vychutnať vo svojej šálke kávy aj vy. Starostlivá kontrola od zelenej kávy až po pražené zrná prináša vysoký štandard kvality. V sortimente značky nájdete 100 % Arabicu aj zmesi Arabicy a Robusty, ktoré spájajú jedinečné vlastnosti oboch odrôd podľa originálnych rodinných receptúr.

Doprava
Doprava zadarmo
pri objednávke od 72 €
Doručenie
Doručenie do 24 hodín
pri objednávke do 11:55 (DPD), pri objednávke do 11:00 (Packeta)
Množstvo
Tovar skladom
tovar reálne na sklade
Značky
Viac ako 20 značiek
a 1000 produktov
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz