Ako sa starať o automatický kávovar: Základné kroky v údržbe kávovaru

Údržba kávovaru je rutinou v životoch milovníkov kávy. Podcenená čistota akéhokoľvek kávovaru sa okamžite negatívne prejaví v chuti a aróme nápoja. Navyše, usadený vodný kameň spôsobuje, že prístroj spotrebuje viac energie na výrobu každej šálky. Stojí vám na kuchynskej linke nové zariadenie a neviete si s ním rady? V jednoduchých tipoch uvádzame, ako sa starať o automatický kávovar.
Na začiatok, ako býva zvykom pri kúpe nových strojov, sa oboznámte s užívateľským manuálom. V prvom rade sa riaďte pokynmi od výrobcu. Pritom však nezabudnite myslieť aj na tieto základné kroky:
Sledujte čistiaci program

Čistenie automatického kávovaru je o čosi menej prácnejšie ako v prípade pákového. Moderné automatické kávovary disponujú čistiacim programom, ktorý vám napovie, aký úkon je potrebné vykonať pre ich optimálne fungovanie. Podľa pokynov v manuáli použite chemické prostriedky ako čistiace tablety alebo roztok, či odporúčané materiály na manuálne čistenie. 

Kávovar SENCOR: SES 9200CH

 Hľadáte automatický kávovar, ktorý vám pripraví kávu ako z kaviarne? Kvalitné espresso vám vykúzli kávovar SENCOR: SES 9200CH. Spríjemnite si deň pôžitkom z čerstvej kávy.
Kávovar pravidelne odvápňujte

Vodný kameň je bežný problém, s ktorým pri kúpe akéhokoľvek kávovaru musíte počítať. Majitelia kávovarov s ním najviac bojujú v blízkosti vykurovacích telies vo vnútri prístroja, kde spôsobuje pomalší ohrev vody. Každodenným vyprázdňovaním nádoby na vodu a používaním čerstvej vody spomalíte vznik vodného kameňa. V súvislosti s tým odporúčame myslieť aj na výmenu filtra na vodu. Pripravte sa na to, že vodný kameň a filter budú pri častej príprave kávy pravidelnou témou.
Používajte vhodné čistiace prostriedky

Pravidelným čistením odpadovej nádoby, nádoby na mlieko, odkvapkávača, napeňovača mlieka a trysiek sa vyhnete vzniku škodlivých baktérií a plesní spôsobujúcich nepríjemnú pachuť a zápach. Parné trysky na mlieko vyčistite po každom použití. Pri dôkladnejšom čistení trysiek a sparovacej jednotky použite adekvátny chemický prípravok. Nepokazte si cappuccino chuťou kyslého mlieka zo špinavých trysiek.Pravidelnou údržbou kávovaru predĺžite nielen životnosť zariadenia, ale zároveň si zaistíte zdravšie a chutnejšie pitie vašich obľúbených kávových nápojov.
Aj ten najvýkonnejší kávovar potrebuje kvalitné zrná aby v šálke vyčaroval pravé espresso. Vychutnajte si kávu z výberových talianskych zŕn z eshopu Caffeitaliano. Preneste sa do svetových kaviarní priamo z vašej kuchyne.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie