AKCIA AŽ DO -38% NA KÁVOVARY

Tajomstvo najlepších filtrovaných káv - agitácia

S agitáciou sa stretol iste každý, kto prepadol čaru filtrovanej kávy. Filtrovanie začína zaliatím čerstvo pomletých zŕn menším množstvom vody optimálnej teploty a následným kvitnutím zŕn (tzv. blooming). Kvitnutie by malo trvať od 30 sekúnd po 1 minútu. Potom môžeme začať zalievať kávu. Ale kde má v tomto procese miesto agitácia a čo sa ňou sleduje? 

 

Tým, ktorí tento pojem zachytili prvýkrát, radi napovieme, že agitácia kávy je miešanie kávovej usadeniny počas jej extrakcie. Táto technika extrakcie kávy je zaužívaná v praxi baristov pre vyvážený prienik vody mletými zrnami. Vďaka miešaniu voda prejde kávou rovnomerne, čo znamená, že nebude pretekať len miestami so slabším odporom. 

 

Rovnomernou extrakciou dosiahnete plnú chuť kávy s čistým chuťovým profilom zŕn, čo je účelom agitácie.Agitácia kávy ako záruka kvalitnej chuti

Všeobecne sa agitácia kávy odporúča pred kvitnutím zŕn, tj. tesne po zaliatí prvou dávkou vody. Čerstvo zaliate zrná stačí len premiešať vo filtri. 

 

Rovcaffeitaliano_agitacianako môžete zvoliť miešanie v priebehu extrakcie kávy. To znamená, že zrná ponorené do vody mierne rýchlym tempom zmiešate vhodným inštrumentom, napr. miešadlom, a vodu necháte pretiecť uloženými zrnami. 

 

Filtrovanej káve najviac svedčia svetlo pražené zrná, z ktorých si pripravíte nápoj sviežej chuti s ovocným nádychom surových bobúľ. 

 

 

 

Znalcom, ktorí si radi vychutnávajú exkluzívne profily káv, odporúčame svetovú hviezdu Passalacqua Harem - 100 % Arabicu v zmesi s legendárnymi zrnami Jamaica Blue Mountain. Jemná, sladká a zároveň aromatická chuť kávy ulahodí každému, kto si potrpí na kvalitnú kávu bez ohľadu na spôsob jej prípravy.V prípade, že obľubujete filtrovanú kávu, ktorú si sami zalievate, agitácia je jednou z techník, vďaka ktorej budete mať pod kontrolou chuť každej vašej šálky. Takto sa vám podarí vyťažiť zo zŕn maximálnu a zároveň vyváženú chuť.Hľadáte chuť pravej talianskej kávy? To ste na správnom mieste. Vyberte si z ponuky Caffeitaliano a doprajte si nefalšovaný zážitok z poctivých zŕn v každej vašej šálke.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz