Pre vás

O nás

Sme Vaším spoľahlivým dodávateľom prestížnych talianskych zrnkových káv.

Spokojnosť zákazníkov berieme veľmi vážne a neustále sa snažíme vylepšovať, čo sa zlepšiť dá. Patríme k najrýchlejším dodávateľom zrnkových káv. Všetky kávy uvedené na internetovom obchode máme skladom !

Ak si kávu objednáte v pracovné dni do 13:00 hodiny, kávu Vám ihneď zabalíme do patričných obalov a ihneď zasielame kuriérskou spoločnosťou. Kávu tak môžte mať už hneď na druhý deň. Ak si aj kávu neobjednáte do 13:00 tovar stále expedujeme do 24 hodín od objednávky (okrem víkendov) teda v pracovné dni. Káva je teda u Vás najneskôr do 48 pracovných hodín.

Zákazníkov stále dopredu upozorníme, ak chystáme dovolenku alebo nejakú súťaž hneď na našej úvodnej stránke. Zákazník je tak stále informovaný, ako pracujeme a či niečo nechystáme. Ďalším informačným kanálom, ktorým sa snažíme informovať našich zákazníkov o novinkách, akciách a zľavách patrí naša nová FB stránka Caffe Italiano.

Samozrejmosťou je aj rozosielanie newsletterov cez e-mail a to pravidelne každý mesiac, kde informujeme o novinkách, rozšírenom sortimente a v neposlednom rade cez newsletter rozosielame aj zľavové kupóny na nákup v našom internetovom obchode. Ak máte záujem o novinky z newslettera kliknite TU! Na spodku stránky sa nachádza políčko pre zadanie Vašej e-mailovej adresy pre rozosielanie newslettera. 

Ak máte nejaké otázky, podnety, nápady na zlepšenie našich služieb alebo požiadavky o rozšírenie sortimentu o iné druhy káv, neváhajte nás kontaktovať! Váš názor a nápady oceníme a budeme sa neustále snažiť naplniť Vaše očakávania...

O káve

História

Káva pochádza z oblasti Etiópie ale niektoré legendy spomínajú aj Keňu.

Jedna legenda hovorí, že povzbudzujúce účinky kávy ktoré kávovník obsahuje v plodoch a listoch objavili kozy z Etiópskej provincie Kaffa. Z nedostatku potravy sa začali päsť na kríkoch s červenými plodmi. Ich pastier si všimol, že kozy sú nezvyčajne čulé a divoké a ich správanie si spojil práve s ich novou potravou. Plody divokej kávy sa stali ďalšou potravinou pre domorodcov, ktorý ich predovšetkým žuli.

Ďalšia legenda hovorí, že potom čo pastier videl účinky tejto plodiny, napadlo ho, že by mala väčší účinok ak by ju vyvaril vo vode. Vyskúšal to a týmto odvarom zaháňal každodennú vyčerpanosť a únavu.

Zatiaľ sme hovorili iba o plodoch a listoch kávovníka. Dnešná káva sa vyrába z pražených zŕn.

Jedna z legiend hovorí o tom, že za zrod praženej kávy môžu ľudia na arabskom polostrove, ktorých upútala prijemná aróma kávových zŕn po tom, čo sa prehnal cez les plný divokých kávovníkov požiar.

Vďaka Etiópskym bojovníkom, ktorí si kávové bôby nosili so sebou na výpravy sa káva dostala až do Mekky. Tak sa otcom pestovania kávy stal Arabský svet. V Jemene sa na záhradách zakladali kávovníkové plantáže. Prístavné mesto Mokka (červené more) sa stalo hlavnou obchodnou centrálou v predaji kávy. Vznikli tu aj prvé kaviarne, v ktorých sa islamskí pútnici zoznámili s chuťou a účinkami kávy.

Meno káva pochádza zo slova: Kahve- "omamný nápoj" (arabsko-turecky) alebo Gahwah - v Jemene sa týmto slovom označovali povzbudzujúce nápoje Arabský svet si tajomstvo kávy prísne strážil, z Jemenu sa mohli dostať iba upražene zrnká kávy, z ktorých sa už nedal vypestovať kávovník. Zmenil to až holandský obchodník koncom 16 storočia, ktorému sa podarilo pár kávovníkových krikov prepašovať do kolónii (Jáva, Cejlón, India, kde vznikli prvé zámorské plantáže.

Dnes sa medzi 23. severnou a 25. južnou rovnobežkou rozprestiera okolo celej Zemegule kávový pás. Káva sa stala po rope druhým najväčším obchodným artiklom. Ročný objem zberu surovej kávy je okolo 6 miliónov ton. Kostarika, Brazília, Kolumbia, Mexiko, Indonézia a Keňa predstavujú len malý výber z celkového počtu asi 50 krajín vyvážajúcich kávu.

V Európe sa prvýkrát káva objavila v Benátkach, neskôr vďaka Holanďanom sa dostala do Francúzska ako dar kráľovi Ľudovítovi Až vznik kaviarní sa postaral to, že káva sa stala obľúbeným nápojom aj v Európe. Začali sa zverejňovať postupy, ako kávu správne mlieť, pražiť, pripravovať a miešať s inými substrátmi (korenie). Vznikla kultúra pitia kávy.

0 tom, ako sa dostala až do Viedne hovorí ďalšia z historiek, podľa ktorej vrecia s kávou ostali v tábore Turkov, ktorých pod Viedňou porazili cisárske vojská. Horúci, horký kávový nápoj však Viedenčanom príliš nechutil a tak si ju dochucovali šľahačkou a medom a novinku pomenovali ako 'Wiener Melange - Viedenská káva'.

Káva ako pestovateľská plodina

Káva je plodom tropickej rastliny nazývanej kávovník. Kriky kávovníkov kvitnú krátko, ale viackrát do roka, čo umožňuje ich mnohonásobný zber. Biele kvety majú výraznú arómu a zrelé bobule kávovníka sú sfarbene do tmavočervenej farby. Pod tuhou šupkou plodu nájdeme sladkú dužinu, v ktorej sú v šupke 2 zelené tvrdé semienka - kávové zrná. Zretím sa mení ich farba cez žitú, červenú až po fialovú kedy sú vhodné na zber,

Farba a správna zrelosť zbieraných plodov je veľmi dôležitá pre konečnú kvalitu kávy, najchutnejšia káva je z kávových zŕn získaných z tmavočerveno sfarbených plodov. Medzi pozbierané plody sa nesmú dostať zhnité alebo plesnivé bobule, pretože by znehodnotili cely zber. Taktiež nedozreté, alebo naopak, prezreté plody kávovníka môžu poškodiť kvalitu úrody.

Dnes sa pestujú predovšetkým 2 druhy kávovníkov:

Coffea Arabica a Cofea Canephora (Robusta) V minimálnom objeme sa na niektorých afrických územiach pestuje kávovník Coffea Liberica. Arabica a Robusta sa pestujú po celom svete, avšak 70 % z produkcie kávy tvorí Arabica.

Arabica

Pestovanie vo vyššej nadmorskej výške 1000 až 1800 m.n..m. Citlivé na pokles teplôt. Málo odolné proti chorobám a škodcom. Vyžaduje sa náročný terén na pestovanie a pri spracovaní kávových bobúľ sú nevyhnutné finančne aj časovo náročnejšie metódy, čo zvyšuje trhovú aj konečnú cenu tejto kávy. Najžiadanejšia je pre jej lahodnú chuť a jemnosť. Kávovníky Arabica narastajú až do trojmetrovej výšky. Kriky poskytujú úrodu až po 4 rokoch od vysadenia a plodia zhruba 25 rokov.

Robusta

Pestovanie v nadmorskej výške do 800 m n.m. Rastie do výšky až 15 metrov, na plantážach je zrezávaná na 2 metre (kvôli zberačom). Kriky poskytujú úrodu už po 2 rokoch. Sú nenáročné na pestovanie a znesú aj horši terén a prudký pokles teplôt. Pri zbere sa využívajú stroje, namiesto náročného ručného zberu, čo zlacňuje výrobu. Zrná sú menšie než zrná Arabicy a sú považované za menej kvalitné. Niekoľko násobne vyšší obsah kofeínu, drsnejšia a výraznejšia chuť a takisto má tmavšiu farbu než Arabica. Väčšinou je primiešavaná do zmesi s Arabicou, čo zvýrazňuje jej chuť' a znižuje cenu konečného nápoja .

Zber a spracovanie

Pestovaním a spracovaním kávy sa zaoberá viac než 25 miliónov ľudí z rozvojových krajín, v ktorých vývoz kávy ovplyvňuje stav ekonomiky a je výnosným obchodným artiklom. Práve preto sa pestovatelia snažia vyprodukovať čo najväčšiu kvalitu kávy a jedným z krokov je zber plodov v optimálnej zrelosti. Pestovanie kávovníkov je finančne náročná záležitosť, vyžaduje vysoké náklady spojené tak ako s pestovaním tak aj so spracovaním plodov.

Na väčšine plantáži prebieha zber ručne.

2 spôsoby zberu:

Výberový zber - využíva sa pri kvalitnej Arabice, je náročný na čas, pretože zberači sa po niekoľkých dňoch vracajú a znovu zbierajú novo dozreté plody, ktoré sú potom spracované mokrou metódou. Jednorazový zber - využíva sa pri menej kvalitnej káve, zberači prejdú plantáž iba raz a pozbierajú všetky plody naraz, tie sa potom spracujú menej náročnou tzv. suchou metódou. Zber je náročnou sezónnou prácou, kedy zberač môže odtrhnúť v priemere 100 kg plodov, z ktorých je použiteľných na ďalšie spracovanie iba 20 % kávových zŕn. Každé kávové zrno je obalené šťavnatou, sladkastou dužninou a troma vrstvami obalu. Použitím mokrej alebo suchej metódy sa zrná musia svojho tvrdého obalu zbaviť.

Obidva spôsoby majú vplyv na kvalitu, na chuť a prirodzene aj na konečnú cenu kávy.

Suchá metóda

Neprebieha v nej proces kvasenia, z tohto dôvodu je menej náročná a používa sa len pri menej kvalitných kávach. Pozbierané plody sa musia zbaviť vlhkosti, nechávajú sa niekoľko týždňov sušiť na vzduchu. Pravidelne sa musia premiešavať aby sa .bránilo kvaseniu, zároveň vďaka vzduchu ich šupka zhnedne, je krehká a ľahko uvoľní kávové zrná. Tento spôsob je finančné nenáročný, ale musí sa dávať pozor aby plody neboli nedoschnuté alebo preschnuté.

Suché spracovanie sa využíva predovšetkým v Arábii, Strednej Amerike a Brazílii.

Mokrá metóda

Prebieha v nej proces fermentácie, preto je finančné náročná a využíva sa iba pri kvalitných kávach druhu Arabica. Zachováva sa kvalita zŕn, pretože sú menej poškodzované. S pomocou stroja sa po zbere čo najskôr odstraňuje zo zrna oplodie. Vodou sa odstránia nedozreté a zoschnuté semená a na zelených semenách prebieha proces kvasenia. Môže to trvať desiatky hodín a uvoľňuje sa pritom lepkavá vrstva, ktorá pokrýva pergamenovú šupku semien. Po fermentácii majú zrnká drsnejší povrch a ich šupka nelepí. Aby sa mohli zrná uskladniť, musí sa znížiť ich vlhkosť, ktorá je stále ešte asi 50 percent - preto sa ešte sušia zhruba 2 týždne. Niekedy sa využívajú sušiace stroje, väčšinou sa ale zrná sušia na slnku. Rozložené zrná sa musia pravidelne obracať, aby presychali rovnomerne a aby nepopraskala ich pergamenová šupka. Usušene zrná sa označujú ako pergamenová káva a v tomto stave už môžu byť pred expedíciou uskladnené, avšak nie na dobu dlhšiu, než jeden rok.

Kávu znehodnocuje predovšetkým vlhkosť preto musí byt' uskladnená v suchom a stálom ovzduší.

Doprava a platba

Doprava:0,00€ s DPH - pri objednávke v hodnote nad 72 € s DPH

3,59€ s DPH - zvýhodnená doprava pri objednávke do 1,9kg v hodnote menej ako 72 € s DPH

4,79€ s DPH - pri objednávke v hodnote do 72 € s DPH a hmotnosťou nad 1,9kg   

 

Osobný odber*:

0,00€ s DPH - tovar je možné vyzdvihnúť na adrese Areál hydinárskej farmy BODOK, 951 04 Veľký Lapáš

*objednávku je možné vyzdvihnúť po obdržaní emailu pripravenej objednávke, pracovné dni Pondelok až Piatok v časoch 7:00 - 15:00.

Vážení zákazníci,
v súvislosti s opatreniami prijatými vládou kvôli šíreniu vírusu COVID-19, sa až do odvolania osobný odber ruší.


                                                                                                                                      

 

 Platba:

platba2

1,00 € s DPH Dobierka - platba v hotovosti (kuriérovi dopravnej spoločnosti) pri preberaní tovaru

0,00€ s DPH Prevodom - vopred na účet našej spoločnosti (tovar bude odoslaný po prijatí platby na náš účet)

0,00€ s DPH PayPal - platba platobnou bránou online

0,00€ s DPH Platba cez portál GOPAY platobnou/kreditnou kartou, online bankovým prevodom

Balík u Vás už zajtra

     Naša obchodná politika je jasná. Sme zameraní na spokojnosť zákazníka, a vieme, že život prináša rôzne situácie. Preto sa každému stane, že na niečo zabudne. Napríklad vlastníte kaviareň a zistíte, že Vám dochádza káva. Čo teraz ? A tu nastupuje spoľahlivý partner - www.CAFFEITALIANO.sk. Vašu objednávku vybavujeme bez zbytočného otáľania a zaručene expedujeme objednávky vytvorené do 11:55 v ten istý deň. Táto objednávka je doručovaná na druhý pracovný deň. Samozrejme platí to pre tovar skladom a v pracovné dni, pri platbe vopred na účet musíme najprv obdržať úhradu. Áno slovíčko skladom u nás neznamená "možno" je na sklade, alebo u dodávateľa. Tovar máme umiestnený vo vlastnom sklade.Tím     nove_logo_peto2-1

Obchodné podmienky

VŠEOBECNÉ OBCHODNÉ PODMIENKY SPOLOČNOSTI:

 

ZAWMARK PLUS s. r. o.

Hydinárska farma Bodok

Dolné Obdokovce 702

951 04  Veľký Lapáš

 

IČO: 36287067

DIČ: 20 22 15 00 97

DIČ DPH: SK 20 22 15 00 97

 

Registrácia: OR Okresného súdu Nitra, Sro, 17875/N

 

E-mail: obchod@caffeitaliano.sk

Zodpovedný vedúci: Marek Zavacký, tel. +421 37 202 89 67

Prevádzková doba: Pondelok až Piatok od 06.00 do 15:00 hod

Príjem objednávok cez e-shop: Nonstop

Orgán dozoru: Inšpektorát Slovenskej obchodnej inšpekcie v Nitre

 

Staničná 9, P.O. BOX 49A

950 50  Nitra 1

Tel.: +37 772 00 01

E-mail: nr@soi.sk

 

 

Článok I. 

Vymedzenie pojmov

Prevádzkovateľom internetovej stránky (e-shopu) je ZAWMARK PLUS, s. r. o., HF Bodok, Dolné Obdokovce 702, 951 04 Veľký Lapáš.

Predávajúcim je ZAWMARK PLUS, s. r. o., HF Bodok, Dolné Obdokovce 703, 951 04 Veľký Lapáš.

Dodávateľom tovarov a služieb ponúkaných v e-shope www.caffeitaliano.sk je ZAWMARK PLUS, s. r. o., HF Bodok, Dolné Obdokovce 702, 951 04 Veľký Lapáš.

Kupujúcim je každý návštevník e-shopu, ktorý prostredníctvom e-shopu vytvoril objednávku. Pre účely zákona č. 102/2014 Z. z. sa spotrebiteľom rozumie fyzická osoba, ktorá pri uzatváraní a plnení spotrebiteľskej zmluvy nekoná v rámci predmetu svojej podnikateľskej činnosti, zamestnania alebo povolania.

E-shopom je počítačový systém umiestnený v sieti internet s verejným prístupom, ktorý umožňuje objednávanie tovarov alebo služieb.

Tovarom alebo službou sú všetky produkty zverejnené na stránkach e-shopu.

Objednávka vzniká potvrdením procesu objednávania v e-shope výberom tovarov alebo služieb kupujúcim vrátane kompletného vyplnenia objednávkového formuláru.

Kupujúci plne uznáva elektronickú komunikáciu predovšetkým prostredníctvom e-shopu, e-mailovej komunikácie ako aj telefonickej komunikácie.

 

 Článok II.

 Cena

Všetky uvádzané ceny pri tovare sú konečné vrátane 20 % DPH.

Predávajúci je viazaný cenou uvedenou na stránke e-shopu v momente vykonania nákupu.

 

Článok III.

 Objednávka

Objednávka vzniká potvrdením procesu objednávania v e-shope výberom tovarov alebo služieb kupujúcim vrátane kompletného vyplnenia objednávkového formuláru. Pre korektné vybavenie objednávky je potrebné vyplniť požadované údaje v objednávke a zvoliť si možnosti dopravy a platby za objednaný tovar alebo služby.

Kupujúci zaslaním objednávky súhlasí s cenou objednaných tovarov a služieb a teda objednávka sa stáva pre spotrebiteľa záväznou.

Potvrdením objednávky zo strany predávajúceho vzniká kúpna zmluva, ktorú je možné meniť, rušiť alebo dopĺňať len na základe vzájomnej dohody medzi kupujúcim a predávajúcim ak zákon alebo iný právny predpis neustanovuje inak. Potvrdením objednávky zo strany predávajúceho je odoslanie tovaru.

Kupujúcemu je po vytvorení objednávky v e-shope automaticky generovaný e-mail s potvrdením prijatia objednávky e-shopom. Tento e-mail nie je potvrdením tovaru v zmysle ods. 3. tohto článku.

Kupujúci je odoslaním objednávky viazaný k zaplateniu kúpnej ceny objednaného tovaru.

Ak predávajúci nie je schopný splniť objednávku alebo jej časť v lehote na vybavenie objednávky pri vynaložení maximálneho úsilia a to z dôvodov napr. že tovar sa nevyrába, nie je dostupný u výrobcu alebo na externom sklade dodávateľa, výrobca vykonal tak závažné zmeny, pre ktoré nie je možné realizovať objednávku alebo z dôvodov vyššej moci, môže objednávku stornovať o čom kupujúcemu pošle e-mail. Taktiež má predávajúci právo zrušiť objednávku, pokiaľ kupujúci v objednávke uviedol nepravdivé alebo zavádzajúce údaje, ktoré nie je možné overiť, napríklad nesprávny e-mail alebo telefonický kontakt. Ak kupujúci zaplatil preddavok, tento je mu povinný vrátiť do 14 dní.

 

Článok IV.

 Platobné podmienky

Za tovar a služby v e-shope je možné platiť nasledovnými spôsobmi:

platba na dobierku (platíte priamo kuriérovi pri preberaní tovaru)

platba pri osobnom prevzatí na predajni

platba na základe zálohovej faktúry – vopred, tovar bude expedovaní po prijatí peňažných prostriedkov na náš účet,

platba prostredníctvom platobnej brány PayPal a GoPay

platba prostredníctvom platobnej / kreditnej karty

Doplatky pre jednotlivé možnosti platieb sú uvedené v čl. VI týchto všeobecných obchodných podmienok.

Predávajúci môže poskytnúť kupujúcemu možnosti zliav:

zľavu z ceny za registráciu do e-shopu,

zľavu za opakovaný nákup,

zľavu na základe jednorazového zľavového kupónu,

Poskytované zľavy nie je možné kumulovať.

 

Článok V.

 Dodacie podmienky

Predávajúci je povinný do 30 dní od vytvorenia objednávky zaslať kupujúcemu tovar, ak sa nedohodli inak, alebo ak pri tovare nebola uvedená dlhšia dodacia lehota.

Ak je tovar skladom je expedovaný podľa kapacitných možností v čo najkratšom čase.

Ak sa v objednávke nachádza viacero tovarov a služieb a časť z nich nie je skladom, informujeme o tom kupujúceho s možnosťami čiastočných dodávok.

Spolu s tovarom je zákazníkovi zasielaná faktúra (daňový doklad), návod ako i ostatné dokumenty k tovaru alebo službe od výrobcu.

Za miesto plnenia sa považuje miesto, do ktorého je tovar dodávaný.

Predávajúci realizuje dopravu ku kupujúcemu prostredníctvom: kuriérskej spoločnosti 123Kurier, s. r. o.

 

Článok VI.

 Poplatky za prepravu, balné a možnosti platieb

Poplatok za prepravu kuriérskou spoločnosťou je:

0,00€ s DPH- pri objednávke v hodnote nad 72 € s DPH

3,59€ s DPH- pri objednávke v hmotnosti do 1,9 kg

4,79€ s DPH- pri objednávke v hmotnosti od 1,9 Kg

Pri platbe na dobierku (platíte pri preberaní kuriérovi): doplatok 1,00€ s DPH.

Predávajúci sa môže s kupujúcim dohodnúť aj na inom ako štandardnom (vyššie uvedenom) postupe pri zasielaní tovaru alebo služieb ako aj cien za tieto služby.

Predávajúci môže zaslať tovar ktorý je okamžite dostupný kupujúcemu a zvyšnú časť objednávky doručí dodatočne v zákonnej lehote, avšak za predpokladu, že kupujúcemu nebude účtované žiadne dodatočné poštovné, okrem toho, ktoré bolo započítane v objednávke.

 

Článok VII.

 Prevod vlastníckeho práva

Vlastnícke právo prechádza z predávajúceho na kupujúceho až momentom vyplatenia plnej ceny za predmet kúpnej zmluvy.

Tovar alebo služby, na ktoré sa vzťahuje ešte vlastnícke právo predávajúceho, si predávajúci vyhradzuje právo v prípade uplatnenia reklamácie kupujúcim, vybaviť až v momente úplného zaplatenia predmetu kúpnej zmluvy.

 

Článok VIII.

 Storno kúpnej zmluvy

Stornovať objednaný tovar alebo službu má kupujúci právo do 24 hodín od vzniku kúpnej zmluvy bez storno poplatku pri tovare, ktorý je vyrábaný na zákazku, podľa špecifických požiadaviek spotrebiteľa alebo špeciálne pre jedného spotrebiteľa.

 

 Článok IX.

 Právo spotrebiteľa vrátiť tovar bez udania dôvodu a poučenie spotrebiteľa

Spotrebiteľ má na základe zákona č. 102/2014 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len ako „Zákon“) podľa ustanovení § 7 a nasledujúcich právo odstúpiť od kúpnej zmluvy do 14 kalendárnych dni odo dňa prevzatia tovaru. Ak predmetom kúpnej zmluvy je dodanie tovaru, spotrebiteľ má právo odstúpiť od zmluvy aj pred dodaním tovaru.

Spotrebiteľ je povinný, ak toto právo chce využiť, písomné odstúpenie od kúpnej zmluvy osobne doručiť najneskôr v posledný deň určenej lehoty na kontaktnú adresu predávajúceho alebo toto odstúpenie odovzdať na poštovú prepravu najneskôr v posledný deň lehoty na adresu, ktorá je uvedená v kontaktoch. Spotrebiteľ je povinný po oznámení o odstúpení od zmluvy zaslať alebo doručiť osobne predmet zmluvy od ktorej odstupuje spolu so všetkou dokumentáciou – napr. originálom faktúry, návodom a inou dokumentáciou k tovaru, ktorá mu bola doručená spolu s tovarom, najneskôr však do 14 dní odo dňa odstúpenia (§10 ods. 1 Zákona). Odporúčame kupujúcim aby si vyhotovili pre vlastnú potrebu kópiu faktúry a tovar zasielali doporučene a ako poistenú zásielku. Na odstúpenie od zmluvy môžete využiť nasledovný formulár: Odstúpenia od kúpnej zmluvy, v ktorom je potrebné vyplniť minimálne údaje s označením „*“ – hviezdičkou. (http://www.nakupujbezpecne.sk/docs/form/odstupenie%20od%20zmluvy.pdf).

Tovar nám nezasielajte na dobierku, takýto tovar nebude prevzatý.

Prevádzkovateľ e-shopu vráti zaplatené plnenie za tovar / službu vrátane nákladov na dopravu v zmysle ust. §9 ods. 3) zákona č. 102/2014 Z.z. ako i nákladov preukázateľne vynaložených na objednanie tovaru do 14 dní odo dňa doručenia odstúpenia od zmluvy, avšak nemusí vrátiť peniaze skôr ako je mu doručený tovar alebo spotrebiteľ nepreukáže zaslanie tovaru, to neplatí v prípade ak predávajúci navrhol, že si tovar vyzdvihne sám.

Náklady na vrátenie tovaru znáša spotrebiteľ.

Právo na odstúpenie od zmluvy sa neuplatňuje pre tovary a služby, ktoré sú vymedzené v §7 ods. 6 písm. a) až l) zákona č. 102/2014. Z.z.

Spotrebiteľ znáša akékoľvek zníženie hodnoty tovaru, ktoré bolo spôsobené jeho používaním nad rámec potrebný pre zistenie funkčnosti a vlastností tovaru.

 

Článok X.

 Práva a povinnosti zmluvných strán

Za zmluvné strany sa pokladá predávajúci a kupujúci.

Kupujúci je povinný:

prevziať objednaný tovar,

zaplatiť za tovar dohodnutú odplatu predávajúcemu,

prekontrolovať neporušenosť obalu resp. aj samotný tovar pri jeho preberaní.

Predávajúci je povinný:

dodať zákazníkovi tovar v požadovanej kvalite, množstve a v dohodnutej cene,

spolu s tovar alebo dodatočne zaslať zákazníkovi všetky dokumenty k tovaru ako napríklad faktúru za tovar, reklamačný list, návod na obsluhu v kodifikovanej podobe slovenského jazyka.

 

Článok XI.

Ochrana osobných údajov

 1. Osobné údaje sú spracúvané v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.
 2. Prevádzkovateľ neposkytuje osobné údaje kupujúceho tretej osobe, okrem zvolenej prepravnej spoločnosti ktorá zabezpečuje doručenie tovaru alebo služieb, alebo štátnym orgánom v prípade kontroly, prípadne sprostredkovateľovi a to na základe vzájomnej zmluvy uzatvorenej podľa Zákona č. 18/2018 Z.z.
 3. Prevádzkovateľ je povinný zabezpečiť osobné údaje pred ich sprístupnením neoprávneným osobám, prijatím vhodných technických a organizačných opatrení. Taktiež všetci zamestnanci prevádzkovateľa sú povinní dodržiavať mlčanlivosť vo vzťahu k osobným údajom.

 

 1. Dotknutá osoba má práva vymedzené v zmysle ust. § 19 a nasl. Zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení platných noviel a to konkrétne: a) právo na informácie, ktoré je plnená týmto obsahom a obchodnými podmienkami, b) právo požadovať prístup k osobným údajom týkajúcich sa dotknutej osoby - § 21 Zákona spočíva vo Vašom práve dožadovať sa akým spôsobom a na aké účely sú Vaše údaje spracúvane, pričom túto požiadavku môžete adresovať na kontaktný e-mail., c) právo na opravu osobných údajov - § 22 Zákona Vám umožňuje opraviť osobné údaje ak sú neaktuálne, d) právo na vymazanie osobných údajov - § 23 Zákona využijete v prípade ak nemáte záujem, aby prevádzkovateľ ďalej spracúval osobné údaje, e) právo na obmedzenie spracúvania osobných údajov - § 24 Zákona uplatníte v prípade ak sa domnievate, že osobné údaje boli spracúvané v rozpore so zákonom, f) právo namietať spracovanie osobných údajov - § 27 Zákona, g) právo na prenosnosť osobných údajov, h) právo podať podnet na dozorný orgán vo vzťahu k spracúvaným osobným údajov.

 

 1. Prevádzkovateľ od kupujúceho získava nasledovné osobné údaje: titul, meno, priezvisko, adresa, adresa na doručenie, fakturačná adresa, telefónne číslo, e-mailová adresa, bankové spojenie v prípade online platieb, 1 , ktoré sú spracúvané za účelom korektného vybavenia Vašej objednávky. Tieto osobné údaje sú uchovávané po dobu 10 rokov pre účely archivácie. V rámci vybavenia objednávky dochádza k spracúvaniu osobných údajov za účelom vystavenia faktúr, vystavenia skladových (dodacích) listov, zabezpečenia dopravy ako aj účtovania v účtovníctve.

 

 1. Prevádzkovateľ poveril sprostredkovateľa, ktorý je prevádzkovateľom internetového portálu:

 

heureka.sk so službou Overené zákazníkmi, spoločnosť Heureka Shopping, s.r.o. so sídlom Karolínksa 650/1, 186 00 Praha, IČO: 02387727 /

pricemania.sk so službou Hodnotenie obchodu, spoločnosť Pricemania s. r. o., so sídlom Karpatská 6, 811 05 Bratislava, IČO: 438605992 /

najnakup.sk so službu Na názoroch záleží, spoločnosť MINET s.r.o. L.Svobodu 46, 976 32 Badín, Slovensko, IČO: 44325894 

 

aby v mene prevádzkovateľa e-shopu spracúvala jednorázovo osobné údaje v rozsahu meno, priezvisko, e-mail a informácie o objednanom tovare za  účelom hodnotenia kvality nákupu. Pre účely tohto hodnotenia zašle sprostredkovateľ jednorazový e-mail kupujúcemu s možnosťou hodnotenia.

 1. Prevádzkovateľ poveril sprostredkovateľa analytických a marketingových služieb, internetové portály:

 

facebook.com, so službou Facebook Pixel, spoločnosť FACEBOOK INC, so sídlom 1601 WILLOW ROAD, MENLO PARK, CA 94025

google.com, so službou Google Analytics, spoločnosť Google LLC, so sídlom 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043

 

aby v mene prevádzkovateľa e-shopu spracúvala údaje o nakupujúcich v rozsahu: IP adresa návštevníka, použitý internetový prehliadač, operačný systém, informácie o použitom zariadení a krajiny pripojenia, dĺžke času strávenom na stránkach a pohybe na stránkach e-shopu a informácie o objednanom tovare, množstve a cene nakúpených produktov, bez zbierania citlivých osobných údajov ako je: meno, priezvisko, e-mail, adresa alebo iné identifikačné údaje nakupujúcich spoločností alebo iné citlivé identifikačné údaje nakupujúcich fyzických osôb, s cieľom marketingovo-obchodných analýz spotrebiteľského správania, ktoré nám umožňujú zlepšovať naše služby a priblížiť sa viac potrebám zákazníkov.

 1. Tieto stránky zaznamenávajú vašu IP adresu, informácie o čase koľko času strávite prezeraním tých stránok a informácie o tom z akých stránok k nám prichádzate. Cookies sú textové súbory, ktoré sú ukladané vo vašom počítači a používajú sa aj na meranie návštevnosti stránky a prispôsobenie zobrazenia stránok a vďaka týmto súborom Vám dokážeme ponúknuť kvalitnejší. Preto tieto súbory vnímame ako náš oprávnený záujem. Niektoré súbory cookies sú súbormi tretích strán, napr. Youtube, Google a podobne.

 

 1. Súbory cookies si môžete kedykoľvek vymazať alebo ich zbieranie nastaviť priamo v nastaveniach internetového prehliadača. Ak chcete odmietnuť zbieranie súborov cookies nastavte si to vo svojom internetovom prehliadači.

 

 1. Ak kupujúci súhlasil so spracúvaním osobných údajov v e-shope na účely e-mailového marketingu, súhlasil so zasielaním e-mailových správ na kontaktnú e-mailovú adresu.

 

 1. Osobné údaje pre e-mailové marketingové účely v rozsahu meno a priezvisko, e-mailová adresa sú poskytnuté na dobu piatich rokov. Tieto osobné údaje nie sú poskytované tretím stranám.

 

 1. Svoj súhlas môže kupujúci kedykoľvek odvolať zaslaním Odvolania so spracúvaním osobných údajov, pričom tieto okamžite mažeme. Odhlásenie je možné aj prostredníctvom odškrtnutia políčka v užívateľskom účte používateľa (ak kupujúci požiadal o vytvorenie užívateľského účtu). Z našej strany Vami poskytnuté osobné údaje už nebudeme používať na účely e-mailového marketingu.

Článok XII.

 Náhrada škody pri neprevzatí tovaru

Predávajúci má právo na náhradu škody (podľa ust. § 420 a nasl. Občianskeho zákonníka), v prípade že si kupujúci objednal tovar, ktorý nestornoval resp. neodstúpil od zmluvy a zároveň od dopravcu neprevzal tento tovar alebo po výzve predávajúceho si v prípade zvolenia osobného odberu tovar neprevzal v určenej lehote na odber. Týmto konaním kupujúci porušil svoju povinnosť uvedenú v čl. X bod 2. písm, a), podľa ktorého je kupujúci povinný prevziať objednaný tovar.

Pri určovaní výšky náhrady škody, predávajúci berie do úvahy predovšetkým dopravné náklady a s tým spojené poplatky v prípade zaslania tovaru, náklady spojené s balením, expedíciou a administráciou objednávky ako aj všetky ostatné náklady, ktoré mu vznikli s realizáciou predmetnej objednávky a zároveň má právo si účtovať i ušlý zisk.

Predávajúci má právo aj neuplatniť si právo na náhradu škody alebo si uplatniť toto právo len z časti.

 Článok XIII.

Záverečné ustanovenia

Predávajúci si vyhradzuje právo meniť a dopĺňať tieto všeobecné obchodné podmienky a reklamačné podmienky aj bez predchádzajúceho upozornenia kupujúceho. V prípade zmeny všeobecných obchodných podmienok alebo reklamačných podmienok, sa riadi celý proces nákupu prostredníctvom tých všeobecných obchodných podmienok, ktoré boli platné v momente odoslania objednávky kupujúcim a tieto sú prístupné na internetovej stránke predávajúceho.

Neoddeliteľnou súčasťou týchto všeobecných obchodných podmienok sú aj reklamačné podmienky.

Odoslaním objednávky kupujúci si prečítal všeobecné obchodné podmienky ako aj reklamačné podmienky.

Tieto podmienky boli vypracované v rámci projektu certifikácie e-shopu nakupujbezpecne.sk

Tieto všeobecné obchodné podmienky a reklamačné podmienky sú k dispozícií v sídle spoločnosti k nahliadnutiu kupujúcim ako i sú zverejnené na internetovej stránke e-shopu.

Pokiaľ spotrebiteľ nie je spokojný so spôsobom, ktorým predávajúci vybavil jeho reklamáciu alebo ak sa domnieva, že predávajúci porušil jeho práva, má možnosť obrátiť sa na predávajúceho o žiadosťou o nápravu. Ak predávajúci na žiadosť o nápravu odpovie zamietavo alebo na ňu neodpovie do 30 dní odo dňa jej odoslania, spotrebiteľ má v zmysle § 12 zákona č. 391/2015 Z.z. o alternatívnom riešení spotrebiteľských sporov a o zmene a doplnení niektorých zákonov právo podať návrh na začatie alternatívneho riešenia svojho sporu. Príslušným subjektom na alternatívne riešenie spotrebiteľských sporov s prevádzkovateľom e-shopu je Slovenská obchodná inšpekcia (www.soi.sk) alebo iná príslušná oprávnená právnická osoba zapísaná v zozname subjektov alternatívneho riešenia sporov vedenom Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky (http://www.mhsr.sk/zoznam-subjektov-alternativneho-riesenia-spotrebitelskych-sporov/146987s), pričom spotrebiteľ má právo voľby, na ktorý z uvedených subjektov alternatívneho riešenia spotrebiteľských sporov sa obráti. Spotrebiteľ zároveň môže na podanie návrhu na alternatívne riešenie svojho sporu využiť platformu pre riešenie sporov on-line, ktorá je dostupná na http://ec.europa.eu/consumers/odr/. Informácie o poplatkoch za návrh nájde spotrebiteľ na internetových stránkach konkrétneho subjektu alternatívneho riešenia sporov.

Inak neupravené vzťahy v týchto všeobecných obchodných podmienkach ako v ich neoddeliteľných súčastiach (prílohách) sa riadia podľa príslušných ustanovení predovšetkým Zákona č. 40/1964 Zb, Zákona č. 250/2007 Z.z., Zákona č. 102/2014 Z.z., Zákona č. 122/2013 Z.z., Zákona č. 22/2004 Z.z. ako aj Zákona č. 513/1991 Z.z.

Tieto všeobecné obchodné podmienky vrátane ich neoddeliteľných súčastí nadobúdajú platnosť a účinnosť 1. augusta 2016.

 Reklamačné podmienky internetového obchodu (e-shopu)

Reklamovať je možné len tovar, ktorý bol zakúpený u predávajúceho a ktorý je vlastníctvom kupujúceho.

V prípade ak vlastnícke právo ešte neprešlo z predávajúceho na kupujúceho, predávajúci si v zmysle platnej legislatívy uplatňuje právo reklamáciu vybaviť až po úplnej úhrade v zmysle § 151a a nasl. Občianskeho zákonníka.

Ak kupujúci je spotrebiteľ (fyzická osoba, ktorá nekoná v rámci predmetu svojej podnikateľskej činnosti, zamestnania alebo povolania) na všetok ponúkaný tovar sa poskytuje záruka v trvaní 24 mesiacov, ak nie je pri tovare uvedené inak a postupuje sa v zmysle Zákona o ochrane spotrebiteľa a Občianskeho zákonníka a týchto reklamačných podmienok.

Ak kupujúci nie je spotrebiteľom, postupuje sa v zmysle ustanovení Obchodného zákonníka a záručná doba je 1 rok. Záručná doba začína plynúť dňom prevzatia tovaru od prepravnej spoločnosti alebo priamo od predávajúceho ak si tovar preberá kupujúci osobne v deň jeho prevzatia.

Kupujúci je povinný reklamáciu uplatniť bezodkladne u predávajúceho, a to hneď po zistení vady.

Zodpovednosť za vady sa nevťahuje na vady spôsobené nasledovným užívaním:

 • k vade došlo mechanickým poškodením výrobku spôsobeným kupujúcim,
 • nesprávnym zaobchádzaním s výrobkom, spôsobom iným ako bol uvedený v návode na používanie,
 • používaním tovaru v podmienkach, ktoré neodpovedajú svojou vlhkosťou, chemickými a mechanickými vplyvmi prirodzeného prostrediu tovaru,
 • zanedbaním starostlivosti a údržby o tovar,
 • poškodením tovaru nadmerným zaťažovaním,
 • používaním tovaru v rozpore s podmienkami uvedenými v dokumentácii, všeobecnými zásadami, technickými normami alebo bezpečnostnými predpismi alebo iným porušením záručných podmienok.
 • zo zodpovednosti za vady sú taktiež vyňaté vady, ktoré vznikli pri živelnej pohrome.
 • zodpovednosť za vady sa nevťahuje taktiež i na bežné opotrebenie tovaru (alebo jeho časti) spôsobené používaním tovaru. Kratšiu životnosť výrobku teda nemožno považovať za vadu a nedá sa reklamovať.

Reklamovaný tovar je potrebné zaslať na našu adresu uvedenú nižšie avšak nie na dobierku, ale na vlastné náklady alebo osobne doniesť do sídla firmy. Tovar je potrebné vhodne zabaliť, aby počas prepravy nedošlo k poškodeniu tovaru a odporúčame tovar zaslať doporučene, prípadne ako poistenú zásielku. Predávajúca spoločnosť neručí za fyzické poškodenie počas prepravy, v prípade prevzatia poškodeného tovaru, ktoré nastalo počas prepravy k nám je reklamácia neplatná.  K tovaru je potrebné pripojiť kópiu dokladu o kúpe (faktúru) a popis vady alebo odporúčame priložiť vyplnený Reklamačný formulár spolu s dokladom o kúpe. (http://www.nakupujbezpecne.sk/docs/form/reklamacia.pdf). Reklamáciu je potrebné zaslať výhradne písomne (poštou) alebo osobne (nie formou e-mailu).

Predávajúci potvrdí prijatie reklamácie a vydá kupujúcemu potvrdenie o uplatnení reklamácie tovaru vo vhodnej forme. Za deň uplatnenia reklamácie sa považuje deň jej doručenia predávajúcemu. Ak nie je možné potvrdenie doručiť ihneď, musí sa doručiť bez zbytočného odkladu, najneskôr však spolu s dokladom o vybavení reklamácie. Potvrdenie o vybavení reklamácie bude zaslané písomne.

Predávajúci je povinný určiť spôsob vybavenia reklamácie ihneď, v zložitých prípadoch do 3 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. V odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie tovaru najneskôr do 30 dni odo dňa uplatnenia reklamácie. Po určení spôsobu vybavenia reklamácie vybaví reklamáciu predávajúci ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr. Vybavenie reklamácie však nesmie byť dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí 30 dňovej lehoty na vybavenie reklamácie ma kupujúci právo odstúpiť od kúpnej zmluvy a bude mu vrátená plná suma za tovar alebo má právo na výmenu tovaru za nový.

Práva kupujúceho pri uplatňovaní reklamácie:

pri odstrániteľnej chybe má kupujúci právo, aby tá bola odstránená bezplatne, riadne a včas. O spôsobe odstránenia vady rozhoduje predávajúci. Kupujúci môže požadovať namiesto o opravy vady (opravy) výmenu chybnej veci za bezchybnú, ak tým predávajúcemu nevzniknú neprimerané náklady vzhľadom na cenu tovaru alebo závažnosť chyby,

pri výskyte neodstrániteľnej chyby, ktorá bráni riadnemu užívaniu veci na daný účel, má kupujúci právo buď na výmenu veci alebo na odstúpenie od kúpnej zmluvy (vrátenie peňazí).

Reklamácia sa považuje za vybavenú, ak sa skončí reklamačné konanie odovzdaním reklamovaného tovaru, jeho výmenou alebo vrátením kúpnej ceny tovaru, písomnou výzvou na prevzatie plnenia alebo jej odôvodnené zamietnutie.

Nepoškodenie tovaru, resp. neporušenosť obalu (podľa pokynov pri preberaní tovaru) je potrebné skontrolovať pri preberaní tovaru, nakoľko tovar pri preprave sa môže poškodiť, odporúčame kupujúcim rozbaliť tovar a prezrieť si ho v prítomnosti dopravcu. vaším podpisom kuriérovi prehlasujete že obal je nepoškodený.

Tieto reklamačné podmienky sú neoddeliteľnou súčasťou všeobecných obchodných podmienok, a predávajúci si vyhradzuje právo ich kedykoľvek meniť aj bez predchádzajúceho upozornenia kupujúceho. 

Súhlas s fakturáciou e-mailom:

Na základe súhlasu sa dodávateľ zaväzuje odosielať odberateľovi  faktúru formou elektronickej pošty na jeho e-mailovú adresu, ktorá je uvedená v súhlase.  Odberateľ vyhlasuje, že má výlučný prístup k e-mailovej adrese, ďalej vyhlasuje, že si je vedomý, že uvedené údaje sú predmetom obchodného tajomstva, a že je povinný toto obchodné tajomstvo zachovávať. Faktúru je potrebné si vytlačiť do papierovej formy. Faktúra je daňovým dokladom v zmysle zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty.  Dodávateľ nezodpovedá za poškodenie údajov dokladu, ktoré boli spôsobené poruchou na telekomunikačnej trase pri použití internetu. V prípade pochybností sa doručenie  faktúry považuje za doručenú po uplynutí troch dní od dňa preukázateľného odoslania dokladu odberateľovi. Odberateľ sa zaväzuje neodkladne oznámiť dodávateľovi, že faktúra nebola doručená. V prípade nesplnenia si povinností nie je dodávateľ povinný preukazovať odoslanie takejto faktúry a táto sa považuje za doručenú.

Konateľ spoločnosti: Marek Závacký
   (aktualizované 31. Mája 2019)      .

Ochrana osobných údajov

Ochrana osobných údajov v súlade s GDPR

I. Základné ustanovenie

1. Prevádzkovateľom osobných údajov podľa § 5 písm. o) zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov (ďalej len „Zákon“) je Zawmark Plus, s.r.o. IČO 36287067 so sídlom v areále Hydinárskej farmy Bodok, Dolné Obdokovce 702, 951 04  Veľký Lapáš, (ďalej len: „prevádzkovateľ“).

2. Kontaktné údaje prevádzkovateľa sú  

adresa: HF Bodok, Dolné Obdokovce 702, 951 04  Veľký Lapáš

email:   obchod@caffeitaliano.sk

telefón: +421 37 202 89 67

3. Osobné údaje sú spracúvané v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

4. Osobnými údajmi sa rozumejú všetky informácie o identifikovanej alebo identifikovateľnej fyzickej osobe; identifikovateľnou fyzickou osobou je fyzická osoba, ktorú možno priamo či nepriamo identifikovať, najmä odkazom na určitý identifikátor, napríklad meno, identifikačné číslo, lokalizačné údaje, sieťový identifikátor alebo odkazom na jeden či viac zvláštnych prvkov fyzickej, fyziologickej, genetickej, psychickej, ekonomickej, kultúrnej alebo spoločenskej identity tejto fyzickej osoby.

 

II. Zdroje a kategórie spracovávaných osobných údajov

1. Prevádzkovateľ spracováva osobné údaje, ktoré ste mu poskytol/la alebo osobné údaje, ktoré prevádzkovateľ získal na základe plnenia Vašej objednávky.

2. Prevádzkovateľ spracováva Vaše identifikačné a kontaktné údaje a údaje nutné pre plnenie zmluvy.

3. Prevádzkovateľ od kupujúceho získava nasledovné osobné údaje: titul, meno, priezvisko, adresa, adresa na doručenie, fakturačná adresa, telefónne číslo, e-mailová adresa, bankové spojenie v prípade online platieb, 1 , ktoré sú spracúvané za účelom korektného vybavenia Vašej objednávky. Tieto osobné údaje sú uchovávané po dobu 10 rokov pre účely archivácie. V rámci vybavenia objednávky dochádza k spracúvaniu osobných údajov za účelom vystavenia faktúr, vystavenia skladových (dodacích) listov, zabezpečenia dopravy ako aj účtovania v účtovníctve.

4. Tieto stránky zaznamenávajú vašu IP adresu, informácie o čase koľko času strávite prezeraním tých stránok a informácie o tom z akých stránok k nám prichádzate. Cookies sú textové súbory, ktoré sú ukladané vo vašom počítači a používajú sa aj na meranie návštevnosti stránky a prispôsobenie zobrazenia stránok a vďaka týmto súborom Vám dokážeme ponúknuť kvalitnejší. Preto tieto súbory vnímame ako náš oprávnený záujem. Niektoré súbory cookies sú súbormi tretích strán, napr. Youtube, Google a podobne.

5. Súbory cookies si môžete kedykoľvek vymazať alebo ich zbieranie nastaviť priamo v nastaveniach internetového prehliadača. Ak chcete odmietnuť zbieranie súborov cookies nastavte si to vo svojom internetovom prehliadači.

 

III. Zákonný dôvod a účel spracovania osobných údajov

1. Zákonným dôvodom spracovania osobných údajov je

 • plnenie zmluvy medzi Vami a prevádzkovateľom podľa § 13 ods. 1 písm. b) Zákona,
 • oprávnený záujem prevádzkovateľa na poskytovaní priameho marketingu (najmä pre zasielanie obchodných oznamov a newsletterov) podľa § 13 ods. 1 písm. f) Zákona,
 • Váš súhlas so spracovaním pre účely poskytovania priameho marketingu (najmä pre zasielanie obchodných oznamov a newsletterov) podľa § 13 ods. 1 písm. a) Zákona

2. Účelom spracovania osobných údajov je

 • vybavenie Vašej objednávky a výkon práv a povinností vyplývajúcich zo zmluvného vzťahu medzi Vami a prevádzkovateľom; pri objednávke sú vyžadované osobné údaje, ktoré sú nutné pre úspešné vybavenie objednávky (meno a adresa, kontakt), poskytnutie osobných údajov je nutnou požiadavkou pre uzavretie a plnenie zmluvy, bez poskytnutia osobných údajov nie je možné zmluvu uzavrieť či ju zo strany prevádzkovateľa plniť,
 • zasielanie obchodných oznamov a výkon ďalších marketingových aktivít.

3. Zo strany prevádzkovateľa nedochádza k automatickému individuálnemu rozhodovaniu v zmysle § 28 Zákona. S takým spracovaním by ste museli poskytnúť svoj výslovný súhlas.

4. Prevádzkovateľ neposkytuje osobné údaje kupujúceho tretej osobe, okrem porovnávačov cien (Heureka.sk, Najnakup.sk a Pricemania.sk) a zvolenej prepravnej spoločnosti ktorá zabezpečuje doručenie tovaru alebo služieb, alebo štátnym orgánom v prípade kontroly, prípadne sprostredkovateľovi a to na základe vzájomnej zmluvy uzatvorenej podľa Zákona č. 18/2018 Z.z.

 

IV. Doba uchovávania osobných údajov

1. Prevádzkovateľ uchováva osobné údaje

 • po dobu nevyhnutnú k výkonu práv a povinností vyplývajúcich zo zmluvného vzťahu medzi Vami a prevádzkovateľom a uplatňovanie nárokov z týchto zmluvných vzťahov (po dobu 10 rokov od ukončení zmluvného vzťahu).
 • po dobu, než je odvolaný súhlas so spracovaním osobných údajov pre účely marketingu.

2. Osobné údaje pre e-mailové marketingové účely v rozsahu meno a priezvisko, e-mailová adresa sú poskytnuté na dobu 5 rokov.

3. Po uplynutí doby uchovávania osobných údajov prevádzkovateľ osobné údaje vymaže.

 

V. Príjemcovia osobných údajov (sprostredkovatelia a subdodávatelia)

1. Príjemcovia osobných údajov sú osoby:

 • Podieľajúce sa na dodávaní tovaru / služieb / realizácii platieb na základe zmluvy.
 • Zaisťujúce služby prevádzkovania e-shopu (Shoptet) a ďalšie služby v súvislosti s prevádzkovaním e-shopu.
 • Zaisťujúce marketingové služby porovnávačov cien a služieb Google

2. Prevádzkovateľ nemá v úmysle odovzdať osobné údaje do tretej krajiny (do krajiny mimo EU) alebo medzinárodnej organizácii.

3. Prevádzkovateľ poveril sprostredkovateľa, ktorý je prevádzkovateľom internetového portálu:

 

heureka.sk so službou Overené zákazníkmi, spoločnosť Heureka Shopping, s.r.o. so sídlom Karolínksa 650/1, 186 00 Praha, IČO: 02387727 /

pricemania.sk so službou Hodnotenie obchodu, spoločnosť Pricemania s. r. o., so sídlom Karpatská 6, 811 05 Bratislava, IČO: 438605992 /

najnakup.sk so službu Na názoroch záleží, spoločnosť MINET s.r.o. L.Svobodu 46, 976 32 Badín, Slovensko, IČO: 44325894 

 

aby v mene prevádzkovateľa e-shopu spracúvala jednorázovo osobné údaje v rozsahu: meno, priezvisko, e-mail a informácie o objednanom tovare za  účelom hodnotenia kvality nákupu. Pre účely tohto hodnotenia zašle sprostredkovateľ jednorazový e-mail kupujúcemu s možnosťou ohodnotenia priebehu nákupu ako aj samotného nakúpeného tovaru.

 

4. Naše webové stránky používajú cookies tretích strán, ktoré nám poskytujú služby:


• Google Analytics - (https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cookie-usage)


• Facebook (https://www.facebook.com/policies/cookies/)

 

5. Prevádzkovateľ poveril sprostredkovateľa analytických a marketingových služieb, internetové portály:

 

facebook.com, so službou Facebook Pixel, spoločnosť FACEBOOK INC, so sídlom 1601 WILLOW ROAD, MENLO PARK, CA 94025

 

google.com, so službou Google Analytics, spoločnosť Google LLC, so sídlom 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043

 

aby v mene prevádzkovateľa e-shopu spracúvala údaje o nakupujúcich v rozsahu: IP adresa návštevníka, použitý internetový prehliadač, operačný systém, informácie o použitom zariadení a krajiny pripojenia, dĺžke času strávenom na stránkach a pohybe na stránkach e-shopu a informácie o objednanom tovare, množstve a cene nakúpených produktov, bez zbierania citlivých osobných údajov ako je: meno, priezvisko, e-mail, adresa alebo iné identifikačné údaje nakupujúcich spoločností alebo iné citlivé identifikačné údaje nakupujúcich fyzických osôb, s cieľom marketingovo-obchodných analýz spotrebiteľského správania, ktoré nám umožňujú zlepšovať naše služby a priblížiť sa viac potrebám zákazníkov.

 

 

VI. Vaše práva

1. Za podmienok stanovených v Zákone máte

 • právo na prístup ku svojím osobným údajom podľa § 21 Zákona,
 • právo na opravu osobných údajov podľa § 22 Zákona, poprípade obmedzenie spracovania podľa § 24 Zákona,
 • právo na výmaz osobných údajov podľa § 23 Zákona,
 • právo vzniesť námietku proti spracovaniu podľa § 27 Zákona,
 • právo na prenositeľnosť údajov podľa § 26 Zákona,
 • právo odvolať súhlas so spracovaním písomne alebo elektronicky na adresu alebo email prevádzkovateľa uvedený v čl. III týchto podmienok.

2. Dotknutá osoba má práva vymedzené v zmysle ust. § 19 a nasl. Zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení platných noviel a to konkrétne: a) právo na informácie, ktoré je plnená týmto obsahom a obchodnými podmienkami, b) právo požadovať prístup k osobným údajom týkajúcich sa dotknutej osoby - § 21 Zákona spočíva vo Vašom práve dožadovať sa akým spôsobom a na aké účely sú Vaše údaje spracúvane, pričom túto požiadavku môžete adresovať na kontaktný e-mail., c) právo na opravu osobných údajov - § 22 Zákona Vám umožňuje opraviť osobné údaje ak sú neaktuálne, d) právo na vymazanie osobných údajov - § 23 Zákona využijete v prípade ak nemáte záujem, aby prevádzkovateľ ďalej spracúval osobné údaje, e) právo na obmedzenie spracúvania osobných údajov - § 24 Zákona uplatníte v prípade ak sa domnievate, že osobné údaje boli spracúvané v rozpore so zákonom, f) právo namietať spracovanie osobných údajov - § 27 Zákona, g) právo na prenosnosť osobných údajov, h) právo podať podnet na dozorný orgán vo vzťahu k spracúvaným osobným údajov.

3. Svoj súhlas s rozosielaním newsletterov môže kupujúci kedykoľvek odvolať zaslaním Odvolania so spracúvaním osobných údajov. Odhlásenie je možné aj prostredníctvom odškrtnutia políčka v užívateľskom účte používateľa (ak kupujúci požiadal o vytvorenie užívateľského účtu). Z našej strany Vami poskytnuté osobné údaje už nebudeme používať na účely e-mailového marketingu.

 

VII. Podmienky zabezpečení osobných údajov

1.Prevádzkovateľ prehlasuje, že prijal všetky vhodné technické a organizačné opatrenia k zabezpečeniu osobných údajov.

2. Prevádzkovateľ prijal technické opatrení k zabezpečeniu dátových úložísk a úložísk osobných údajov v listinnej podobe, najmä …

3. Prevádzkovateľ prehlasuje, že k osobným údajom majú prístup len ním poverené osoby.

4. Prevádzkovateľ je povinný zabezpečiť osobné údaje pred ich sprístupnením neoprávneným osobám, prijatím vhodných technických a organizačných opatrení. Taktiež všetci zamestnanci prevádzkovateľa sú povinní dodržiavať mlčanlivosť vo vzťahu k osobným údajom.

 

VIII. Záverečné ustanovenia

1. Odoslaním objednávky z internetového objednávkového formulára potvrdzujete, že ste oboznámený/á s podmienkami ochrany osobných údajov a že ich v celom rozsahu prijímate.

2. S týmito podmienkami súhlasíte zaškrtnutím súhlasu prostredníctvom internetového formulára. Zaškrtnutím súhlasu potvrdzujete, že ste oboznámený/oboznámená s podmienkami ochrany osobných údajov a že ich v celom rozsahu prijímate.

3. Ak kupujúci súhlasil so spracúvaním osobných údajov v e-shope na účely e-mailového marketingu, súhlasil so zasielaním e-mailových správ na kontaktnú e-mailovú adresu.

3. Prevádzkovateľ je oprávnený tieto podmienky zmeniť. Novú verziu podmienok ochrany osobných údajov zverejní na svojich internetových stránkach a zároveň Vám zašle novú verziu týchto podmienok na Vašu e-mailovú adresu, ktorú ste prevádzkovateľovi poskytol/la.

 

Ochrana osobných údajov v súlade s GDPR.pdf

Konateľ spoločnosti: Marek Závacký
Zodpovedná osoba za ochranu osobných údajov

 

Tieto podmienky nadobúdajú účinnosť dňa 25. Mája 2018 (aktualizované 31. Mája 2019)

Kávovary za 1€

Využite našu jedinečnú ponuku a vyberte si kávovar za 1€ mesačne.

SENCOR: SES 7010NPkavovar 1

O čo vlastne ide ?

Nakupujete kávu u nás a rozmýšľate nad novým kávovarom pre seba, firmu alebo ako darček? Momentálne máte jedinečnú príležitosť využitia našej špeciálnej ponuky a ku káve Vám pribalíme aj kávovar.  

Čo potrebujem splniť ?

Uzavrieť s nami nájomnú zmluvu s viazaním na dobu určitú a to dva roky s príslušnými prílohami. Medzi hlavné podmienky zmluvy patrí pravidelný mesačný odber vybraných značiek zrnkových káv s viazanosťou na dva roky. Zmluvný mesačný odber je rozdielny podľa vybraného druhu kávovaru (min. 6kg/mesiac). Cena mesačného nájmu za kávovar a podmienky platby sú vysvetlené nižšie v sekcii.  

Ako to celé funguje ?

Veľmi jednoducho. Stačí si v našom e-shope www.caffeitaliano.sk objednať jeden z kávovarov SENCOR a to kávovar kávovar SENCOR: SES 7010NP a zároveň sa zaviazať po dobu dvoch rokov odoberať minimálne 6kg ľubovoľnej kávy značky Cagliari CaffèLa Tazza d’OroTorvecaParanáRekico | Morandini | Pedron Caffé | NeroPuro Caffé.

Potrebné mesačné množstvo kávy k odberu sa líši podľa vybraného modelu kávovaru. Povinný počet mesačného odberu pre každý typ kávovaru je uvedený nižšie.  Váš mesačný odber káv môže byť zložený z rôznych druhov, napr. 3x Paraná Extra Bar +  1x REKICO Master Blend  + 2x Morandini Maxima.  Na druhu kávy z vybraných značiek nezáleží. Celý zoznam podporovaných druhov káv nájdete na konci tejto strany. Pomer a druhy káv môžete v priebehu roka meniť. Pri neohlásení zmeny objednávaných káv Vám bude začiatkom nového mesiaca, stále v 5-tom dni daného mesiaca, automaticky odoslaný tovar tak, ako v predchádzajúcej dodávke. Množstvo objednanej kávy môžete takisto meniť, minimálne však v požadovanom odbernom množstve pre daný typ kávovaru. 

Druhá a nasledujúce objednávky budú pri nezmenených podmienkach z Vašej strany automatické. Zvolený tovar Vám bude automatický odosielaný každý mesiac, expedícia z nášho skladu bude stále v určenom dni daného mesiaca s výnimkou víkendov, kde si vyhradzujeme zmeniť deň odosielania o +-2dni. Každá dodávka bude obsahovať faktúru na dané odberné množstvo a druhy kávy + mesačný nájom 1€ s DPH za kávovar. Platí sa raz mesačne pri prevzatí dodávky. Za dodávky sa dá platiť dobierkou alebo platbou vopred. Pri platbe vopred Vám kávu nezašleme, pokiaľ neprijmeme Vašu úhradu na náš účet. V prípade prijatia úhrady, kávu obratom odosielame. 

Cena mesačného nájmu 1€/mesiac

Cena za mesačný nájom kávovaru je 1€ s DPH. Cena nájmu za kávovar 1€ s DPH Vám bude fakturovaná raz mesačne, spolu Vašou dodávkou kávy (6kg a viac). Výsledná cena sa teda môže líšiť podľa vybranej kávy k odberu. Cena nájmu je viazaná na povinné mesačné odberné množstvo kávy podľa podmienok uvedených vyššie.

 

Povinné mesačné odberné množstvo pre daný typ kávovaru: 

SENCOR: SES 7010NP  6kg kávy mesačne a viac

 Odkaz na kávy určené na odber ku prenajatým kávovarom TU.

 

 

Zoznam podporovaných káv na odber pre akciu kávovar za 1€: 

Cagliari Caffè :

La Tazza d’Oro :

Torveca:

Paraná: 

Rekico: 

Morandini: 

Pedron Caffé: 

NeroPuro Caffé: 

 
 
Crem espresso– 1
€14,15 bez DPH
€16,98
Kód: 1516
Cagliari espresso bar
€24,66 bez DPH
€29,59
Kód: 1511
Gran caffe
€16,58 bez DPH
€19,90
Kód: 1514
Cagliari rossa– 1
€14,88 bez DPH
€17,86
Kód: 1515
Bez názvu – 1
€21,24 bez DPH
€25,49
Kód: 1513
Cagliari Superoro
€24,98 bez DPH
€29,98
Kód: 1510
Excelsior
€18,72 bez DPH
€22,46
Kód: 1477
Gan miscela
Novinka
€17,67 bez DPH
€21,20
Kód: 1476
La tazza d oro Miscela
€15,99 bez DPH
€19,19
Kód: 1475
La tazza d oro
€19,95 bez DPH
€23,94
Kód: 1478
La tazza d oro prestige
€22,14 bez DPH
€26,57
Kód: 1479
morandini maxima 1kg zrnkova kava
Akcia Novinka
ZadarmoZadarmo
€26,40 bez DPH
€31,68
Kód: 1087
morandini crema 1kg zrnkova kava
Novinka
€17,60 bez DPH
€21,12
Kód: 1084
morandini oro 1kg zrnkova kava
Novinka
ZadarmoZadarmo
€24,20 bez DPH
€29,04
Kód: 1086
morandini supercrema 1kg zrnkova kava
Novinka
€17,60 bez DPH
€21,12
Kód: 1085
neropuro preludio
€12,65 bez DPH
€15,18
Kód: 765
neropuro sinfonia
€10,68 bez DPH
€12,82
Kód: 764
Paraná Espresso Italiano 1kg bezkofeínová 100% Arabica
€20,25 bez DPH
€24,30
Kód: 884
Paraná Espresso Italiano 1kg zrnková káva 100% Arabica
€19,84 bez DPH
€23,81
Kód: 881
Paraná Extra Bar 1kg zrnková káva 70% Arabica + 30% Robusta
€16,20 bez DPH
€19,44
Kód: 883
Paraná Extra Bar Premium 1kg zrnková káva 80% Arabica + 20% Robusta
€18,02 bez DPH
€21,62
Kód: 882
Paraná Organic 1kg Fairtrade zrnková káva 100% Arabica
€23,45 bez DPH
€28,14
Kód: 885
pedron classic 1kg zrnkova
Novinka
€19,58 bez DPH
€23,50
Kód: 1194
pedron deca 1kg2
Novinka
ZadarmoZadarmo
€27,17 bez DPH
€32,60
Kód: 1199
pedron elite
Novinka
€12,98 bez DPH
€15,58
Kód: 1197
pedron extra 1kg zrnkova
Novinka
€15,18 bez DPH
€18,22
Kód: 1196
pedron gran cru 1kg
Novinka
€24,75 bez DPH
€29,70
Kód: 1193
pedron supremo 1kg zrnkova
Novinka
€17,38 bez DPH
€20,86
Kód: 1195
pedron virtuoso 1kg
Novinka
€11,88 bez DPH
€14,26
Kód: 1198
vyr 133rekicoflor1kg
€14,99 bez DPH
€17,99
Kód: 729
vyr 132rekicoantigua1kg
Akcia
€20,99 –43 %
€9,99 bez DPH
€11,99
Kód: 727
rekicoarabica1kg
€18,33 bez DPH
€22
Kód: 730
rekicobezkofeinu1kg
Akcia
€22,99 –32 %
€12,99 bez DPH
€15,59
Kód: 731
rekicodiamond1kg
€12,49 bez DPH
€14,99
Kód: 733
rekicomaster1kg
Akcia % akcia %
€19,99 –40 %
€9,99 bez DPH
€11,99
Kód: 728
vyr 138rekicoquality1kg
Akcia
€16,99 –41 %
€8,33 bez DPH
€9,99
Kód: 732
torveca arabica
 
ZadarmoZadarmo
€16 bez DPH
€19,20
Kód: 768
torveca blend
 
ZadarmoZadarmo
€13,50 bez DPH
€16,20
Kód: 767
torvecabezkofeínu
 
ZadarmoZadarmo
€17 bez DPH
€20,40
Kód: 770
 
Kontaktujte nás

e-shop Caffeitaliano.sk

 

Areál Hydinárskej farmy Bodok

951 04 Veľký Lapáš 

GPS: N 48.29280° E 18.21282° 

email: obchod@caffeitaliano.sk

tel.: +421 37 202 89 66

Prevádzková doba: Pondelok až Piatok od 07:00 do 15:00 hod 

Príjem objednávok cez e-shop: nonstop

 

Fakturačné údaje:

ZAWMARK PLUS s.r.o. 

Dolné Obdokovce 702 , 951 04 Veľký Lapáš 

IČO: 36287067

DIČ: 20 22 15 00 97

IČ DPH: SK 20 22 15 00 97 

Registrácia : OR Okr. súdu Nitra, Sro, 17875/N 

 

Banka: OTP banka a.s 

IBAN : SK50 5200 0000 0000 0902 2193

SWIFT : OTPVSKBX

 

Orgán dozoru: Inšpektorát Slovenskej obchodnej inšpekcie v Nitre 

Staničná 9, P.O. BOX 49A

950 50 Nitra 1

tel.:037/ 7720 001

e-mail: nr@soi.sk 

Plastové Obálky

Plastové Obálky

Expedícia počas sviatkov a nového roka

Vážený zákazníci,
počas sviatkov a nového roku expedujeme nasledovne:

 

Sviatky:
Utorok 21.12 EXPEDUJEME bežná expedícia
Streda 22.12 EXPEDUJEME expedujeme iba objednávky prijaté do 12:00
Štvrtok 23.12 zatvorené objednávky prijímame, expedujeme až 27.12.
Piatok 24.12 zatvorené objednávky prijímame, expedujeme až 27.12.
Sobota 25.12 víkend objednávky prijímame, expedujeme až 27.12.
Nedeľa 26.12 víkend objednávky prijímame, expedujeme až 27.12.
Pondelok 27.12 EXPEDUJEME bežná expedícia

 

Nový rok:
Utorok 28.12 EXPEDUJEME bežná expedícia
Streda 29.12 EXPEDUJEME expedujeme iba objednávky prijaté do 12:00
Štvrtok 30.12 zatvorené objednávky prijímame, expedujeme až 03.01.
Piatok 31.12 zatvorené objednávky prijímame, expedujeme až 03.01.
Sobota 01.12 víkend objednávky prijímame, expedujeme až 03.01.
Nedeľa 02.12 víkend objednávky prijímame, expedujeme až 03.01.
Pondelok 03.12 EXPEDUJEME bežná expedícia

 

Ďakujeme za pochopenie

Váš tím: caffeitaliano.sk

 

DO E-SHOPU | AKCIOVÉ PRODUKTY