Cestujeme po Taliansku: Prečo je talianska káva jednou z najlepších na svete?

Určite ste sa stretli s názorom, že pokiaľ ide o kávu a špeciálne o espresso, prívlastok „talianske“ sa považuje za záruku kvality. Niečo na tom predsa len bude – Taliansko je rodiskom hneď niekoľkých svetových značiek v kávovom priemysle. Ale prečo je talianska káva označovaná „za najlepšiu“?

 

V prvom rade sa za týmto tvrdením môže ukrývať známy fakt, že z Talianska pochádza espresso v podobe, ako ho všetci poznáme a ako si ho radi vychutnávame. O pôvode espressa sme sa rozpísali v článku Pravá talianska káva – espresso. Čo ďalšie robí taliansku kávu výnimočnou?

 

 

Precízny prístup ku každej šálke

Taliansky prístup ku káve je pomerne prostý - espresso musí byť jednoduché a vyvážené. Aj keď takáto charakteristika znie triviálne, pravdou je, že aj za tou najjednoduchšou šálkou kávy sú hodiny práce a premýšľania o jej vlastnostiach. V tých sa zhmotňujú detaily od pestovateľských podmienok kávovníkov cez tvorbu zmesí až po technické vyhotovenie kávovarov a samotné servírovanie kávy.

 

 

Dôkladné praženie zŕn

Milovníci kávy vedia, že nie je Arabica ako Arabica. Za týmto tvrdením sa neskrývajú len rozličné pestovateľské podmienky rôznych regiónov, ale i prístup k praženiu zŕn. Talianska káva sa všeobecne vyznačuje tmavým pražením, ktoré je pre espresso typické. Pri tomto pražení v káve vynikajú čokoládové tóny, horkosť a aj to, čo zvykneme označovať ako dymovosť. Aj keď sa môže zdať, že ide o výrazný chuťový profil, Talianom sa už niekoľko stáročí darí vyťažiť z tmavo pražených zŕn unikátne arómy a vyvážené chute.

 

 

Príkladom vydarenej tmavo praženej zmesi je Vergnano Espresso Bar - 90% Arabica a 10% Robusta. V tejto káve oceníte vyváženú horkosť s príjemnou kyslosťou v podobe ovocných tónov zŕn Arabica zo Strednej Ameriky.

 

 

Čerstvosť zŕn ako cesta k úspechu

Vzhľadom na širokú ponuku lokálnych značiek naprieč regiónmi Talianska môžeme tvrdiť, že každá kaviareň dokáže svojim zákazníkom dopriať kávu z čerstvo pražených zŕn. Niet lepšieho základu pre espresso ako výrazná aróma čerstvej kávy, čo je preň i typické.

 

 

Práve sústredenie sa na konzistentný zážitok pri pití kávy Talianov doviedlo k perfekcionistickému prístupu v jej príprave. Určite si na to spomeňte pri vašej najbližšej návšteve Talianska a vychutnajte si kúzelné chvíle pri šálke tohto fantastického nápoja.

 

 

Espresso z talianskych zŕn nikdy nesklame. Vyberte si pravé talianske zrná zo širokej ponuky Caffeitaliano a doprajte si originálny kávový zážitok.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie